ANA SAYFA / SANAL MAĞAZA / KURUMSAL / ÜRÜNLERİMİZ / ÜRETİM / HABERLER / İLETİŞİM        
 
Keşfedildiği ilk andan itibaren zeytinyağı, gençlik, bilgelik ve dayanıklılığın sembolü olmuş. Homeros onun için ''sıvı altın'' tanımını yaparken bir damlasının mezarında yatan azizleri bile canlandırabileceğine inanılmış ve olimpiyatlarda sporcular tüm vücutlarına hem korunmak hem de kazandıklarında kutsanmak için zeytinyağı sürünmüşler. Ünlü Mısır Kralı Tutankamon'un mezarında bile bulunmuş zeytinyağı. Gerçek şu ki, tüm Akdeniz kültürü adeta zeytinağacının kökleriyle sarmalanmış ve zeytinyağı ile iç içe geçmiş gibidir. Beslenmede, eczacılıkta ve güzellik iksiri olarak yaygın bir şekilde kullanılan zeytin ağacı; akıl ve zaferin, zeytin dalı; barışın, zeytinyağı da; saflık ve sadeliğin sembolü olmuştur.

Bizler de ;

Manisa Salihli Bintepeler mevkiindeki arazimizde itinayla ve bir o kadar da zorlu koşullarda yetiştirdiğimiz zeytinlerimizi, işlenerek veya yağı sıkılarak özel tasarlanmış ambalajlarımızda dolum yapmaktayız.

21.02.2007 yılında Emel Önal Özkaya ve çocukları tarafından kurulmuş Jüpiter A.Ş olarak zeytinyağında yakaladığımız saflık ve tazeliği OrgOlive (organik zeytin ve zeytinyağı) ve OnOlive (naturel sızma zeytinyağı) markasıyla Organik Tarım adına attığımız bu önemli ve doğru adımla sizlerin memnuniyetine, sofralarınıza '' Zeytinin En Saf ve En Taze Hali '' ni sunmaktayız.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Jüpiter Tarım Makina Bilişim Teknoloji Gıda San.Tic.A.Ş.